KEŞANLI ALİ DESTANI- [İZLENİM] (19/2/2009'da yazdığım yaz

Senarosunu Haldun Taner'in yazdığı bu oyuna yaklaşık iki yıldır gidebilme fırsatını kolluyordum. Ya zamanı bana uymuyor, ya da yer kalmıyordu. sonunda biletini neredeyse 20 gün öcesinden alarak geçen pazar ümraniye sahnesinde iken izleme fırsatını yakaladım. ÇOK ŞÜKÜR!

ilk perdeyi geç kalıp fuayedeki televizyondan izlesem de, oyun kişi tanıtımları ile başlayıp daha ilk dakikadan içine hemen alıveriyor. ve ritmi sonuna kadar hiç düşmüyor,  orada bile eğlenmeme yetti. ilk perdenin bitmesini ve içeri geçip canlı canlı izlemeyi sabırsızlıkla bekledim. sonunda da herkes gibi ben de yüzümde tebessüm kafamda oyundan sahneler öyle ayrıldım oyundan.

bu arada bende size bir tavsiye yıllar öncesinden Gülriz Sururi, Aydemir Akbaş'lardan izlediyseniz sakın karşılaştırma yapayım demeyin. Eski oyuna göre biraz daha farklı bir yol izleyip, özgün bir anlatım ortaya çıkartmışlar. Siz en iyisi ilk defa izliyormuş gibi tamamen beklentisiz izleyin. Eğer böyle yapmazsanız  gereksiz yere oyundan alacağınız keyifi kısıtlamış olursunuz, benden söylemesi.

Not: Ümraniye sahnesi her ne kadar merkezi olmasa da sahnesi çok güzel. Ekzantirik, eğlenceli ama bir o kadar da kaprisli tiyatro görevlileri için de gidilmeye değer.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !